07 Apr

Ceļojums sistēmiskā koučinga apmācību programmas ietvaros

Iveta ApineSistēmiskais koučings – kas tas ir? Pārsteidzoši loģiska, uz sajūtām un iekšējo sistēmisko inteliģenci balstīta pieeja darbā ar klientu. Lielākā atšķirība no klasiskā vadības koučinga vai lifecoaching ir tieši izpratnē par to, kā veidojas un “strādā” dzīvas sistēmas. Mēs šeit nerunājam par birokrātisku sistēmu, kvalitātes vai dokumentu vadības sistēmu, cilvēku vadīšanu vai kādu filozofiju. Sistēmiskās domāšanas pamatā ir izpratne par to, ka mēs kā cilvēki vienmēr piederam kādām lielākām DZĪVĀM sistēmām, piemēram, savai izcelsmes ģimenei, dzimtai, arī organizācijai, struktūrvienībai, komandai, utt.

Sistēmiskā koučinga apmācību programmā, mēs mācāmies izprast likumsakarības, kuras nosaka dzīvu sistēmu labklājību. Bieži tās ir cilvēkiem pārsteidzošas atklāsmes, jo liela dala procesu ir saistīti ar mūsu zemapziņu. Kouči pēta un mācās, pirmām kārtām, tās attiecināt uz savu darbu, profesiju, dzīvi, uz darbu ar klientiem. Savukārt šī izpratne ļauj labāk izprast

6.-7. maijā notiks sistēmiskā koučinga divu dienu apmācības, kuras vadīs Iveta Apine, izaugsmes trenere/koučs ar sistēmisko pieredzi darbā ar organizācijām un ģimenēm, kas apguvusi iemaņas Nīderlandes Helingera institūtā un Maskavas sistēmisko risinājumu un konsultēšanas institūtā. Šis kurss domāts cilvēkiem, kas strādā ar citiem cilvēkiem – koučiem un vadītājiem, un kuri ir apguvuši bāzes iemaņas klasiskajā koučingā. Dalībnieki iegūs četrus praktiskus sistēmiskā koučinga instrumentus, kurus varēs pielietot savā ikdienas darbā ar klientiem; jaunas atklāsmes par sevi kā kouču vai vadītāju, izmēģinot sistēmiskā koučinga principus; lielāku skaidrība par vismaz vienu savu šī brīža izaicinājumu, iespējams, saistītu ar koučinga pielietošanu, pārdošanu, karjeras veidošanu.

Apgūt sistēmisko domāšanu, tas vienmēr ir ceļojums atpakaļ pie sevis. Izprast sevi lielākā kontekstā nozīmē arī, ka mēs vairs nevaram domāt šaurāk, mēs kļūstam apzinātāki. Nav iespējams nepiederēt sistēmām, ir tikai iespējams iedomāties, ka mūsu griba un vara ir tik liela, ka mēs paši varam par to lemt. Tā organismā uzvedas vēža šūnas. Veselības, labklājības, mīlestības un veiksmes pamatā tomēr vienmēr ir savi noteikumi, kurus mēs sistēmiskā koučinga apmācībām apgūsim kā sistēmiskos principus.

Pilns apraksts pieejams koučinga, apmācību un konsultāciju uzņēmuma “Humulus” mājas lapā >>> kā arī Rīgas koučinga skolā. Vairāk informācijas iespējams iegūt, rakstot iveta@humulus.lv

Uz drīzu tikšanos apmācībās!