28 Dec

ICF Latvia prezidentes sleja /12.2017./

Vēl pirms gadu mijas…

Kad 21 gadu atpakaļ mācījos ekonomiku, spilgti atminos pasniedzējas vārdus:

“Ja redziet daudz ceļamkrānus paceļamies pār pilsētu, tas nozīmē, ka ar ekonomiku viss ir kārtībā. Tātad, ja celtniecības nozarei iet labi, tad arī attīstība notiek.”

Un te man rodas līdzības ar koučinga attīstību Latvijā. Noteikti esam pamanījuši, ka Latvijā daudzi cilvēki, dažādās jomās strādājošie, izvēlas mācīties koučingu, tādejādi papildinot savas prasmes ar mākslu klausīties, sadzirdēt un uzdot jautājumus.

Un tas ir labi, jo tas nozīmē, ka cilvēki domā un viņiem rūp gan sava, gan citu cilvēku attīstība. Tas nozīmē tendenci, ka kopējā sabiedrības apzinātība pieaug.

Ne visiem ir jākļūst par profesionāliem koučiem. Tā ir ikviena cilvēka izvēle, kur un kā iegūtās zināšanas izmantot.

Priecājos par tām organizācijām un vadītājiem, kuri paši, apgūstot koučinga prasmes, drosmīgi  pieņem un lūkojas pārmaiņās, kompetenti integrē ikdienā jaunās mācīšanās metodes, kļūdās un no secinājumiem veido ko jaunu. Sniedz atbalstu darbiniekiem, iniciējot darbinieku vēlmi iesaistīties organizācijas attīstībā.

Un priecājos, par cilvēkiem, kuri izvēlas profesionāla kouča karjeru un turpina nepārtrauktu profesionālu un daudzpusīgu izglītību, lai ar katru dienu taptu vērtīgāki saviem klientiem.

Personīgi, kā ICF Latvijas nodaļas prezidente, es apņemos 2018.gadā turēt plaši atvērtas asociācijas durvis, būt sasniedzama, lai ICF Latvija būtu vieta, kur dažādība ir vērtība. Kur ikviens, kuram koučings ir profesija, instruments, aizraušanās vai dzīvesveids rastu profesionālu kopienu, kurā ieguldīt zināšanas un gūt gandarījumu.

Par dažādību koučingā un profesionālu kouču attīstību Latvijā!

Laimīgu Jauno 2018.gadu!

2017-Gita_roundGita Meldere, ICF Latvia prezidente
Lumina Learning partnere
GitaMeldere@luminalearning.com