12 Oct

ICF Latvia prezidentes sleja.

Rudens. Rudens ir mans mīļākais gadalaiks. Periods, kad daba sniedz tās zeltaino krāšņumu. Mums tik atliek pacelt acis. Caur šķavām, kakla sāpēm, mitrumu, mums jāpaceļ acis un tas skaistums ir jāierauga un jāļauj elpai aizrauties. Jāļaujas noķert šī brīža momentu.

Ejot pa ielu un lecot pāri peļķēm izbaudīt, ka arī tā var būt, ka priecājamies par lietu un rīta salnu. Ka nav jābūt nepārtauktā neapmierinātībā par tuvojošos solīto auksto ziemu.Pēc iespējas vairāk sev likt būt tagadnes brīdī – brīdī, kuru varam ietekmēt nekavējoties, pārslēdzot un jēgpilni virzot savas domas un rīcību.

Jā, es baudu košo lapu skaistumu un man ir atlikušas 4 dienas šī gada zeltainumu noglabāt sirdī, jo jau pirmdien dodos uz pavasari, iespējams, uz vējaināko pasaules stūri – uz Keiptaunu Dienvidāfrikā.

Man ir tas gods piedalīties ICF Dienvidāfrikas konferencē un ICF EMEA reģiona līderu sanāksmē. Tas vienmēr ir aizraujoši pārlidot pasauli un satikt dažādību – būt starp cilvēkiem no dažādām kultūrām, izzināt viņu pieeju, dalīties idejām un pieredzē.

Saprast šo cilvēku izaicinājumus, jautāt viņu pieredzi par mūsu izaicinājumiem un atvest uz Latviju vērtīgas idejas un paust iespaidus un ar saviem ICF Latvia kolēģiem kopradīt.

Par idejām. Nesen man bija saruna par ideju sadarboties. Ar dziļu interesi sarunu biedram uzdevu jautājumus, klausījos, lai rastu to kopsaucēju, kas piešķiļ dzirksti un liek acīm iedegties – te ir! Te ir, kā varam kopradīt!  Cik būtiski ir spēt atbildēt uz jautājumiem – Kas Tev vislabāk sanāk? Kā Tev šķiet, kā ar savām zināšanām un piredzi vari būt noderīgs? Ja apjūkam šo jautājumu priekšā, nekam nevajadzīgas bailes un stress ir mūsu sabiedrotie.  Cik cilvēkam pašam un organizācijām maksā šīs bailes?

Mums ir jāmācās būt pašpietiekamiem un pārliecinātiem, jāzin sevi ļoti labi, lai pašu bailes neapēd vislabākās mūsu idejas. Lai iekšējs satraukums būtu virzīts uz idejas realizēšanos, sarunāt tikšanos ar cilvēkiem, iemācīties prezentēt ideju. Nevis saspringt un baidīties, ka kāds var nozagt ideju.

Runājam ar cilvekiem, dalāmies. Šai pasaulē visu var nokopēt, bet nevien nevar nokopēt Jūs!

2017-Gita_roundGita Meldere, ICF Latvia prezidente
Lumina Learning partnere
GitaMeldere@luminalearning.com