15 Jun

Iedvesma pārdošanā

Laura_Vanaga-MickevicaPēdējos mēnešus arvien vairāk sāku domāt par savu ikdienu un to, kas veido manu dzīvi. Kā ir ar Tevi?

Ja darbs ir dinamisks, laiks paskrien ļoti ātri un gandrīz vienmēr ko iespējams “veiksmīgi” palaist garām. Līdzīgi tas notika ar mani, kad strādāju starptautiskā uzņēmumā, un “vāveres ritenis” bija tik normāla ikdiena, ka neatlika laika pat paēst. Tas bija brīdis, kad sāku uzdot sev jautājumu –

“vai šādi es nodzīvošu savu dzīvi? Skrienot? Raujoties un tiecoties tikai uz mērķi?”

Ar prātu es sapratu, ka pārdošana man padodas, un izaicinājumi pavisam noteikti ir tuvi, bet sirdī nebija miera. Šajā pasaulē valda kompensācijas likums – ja tev kaut ko bagātīgi dod un Tu vairs neredzi tam mēru, tad dzīvē kaut kas tiks paņemts (vēlams – ne atņemts). Nācu no darba mājās un domāju par darbu, vakarā ar ģimeni ēdot vakariņas, nevarēju atslēgties un atkal domāju par izaicinājumiem darbā. Cieta tuvākie un neapšaubāmi – es pati. Iekšējā sajūta mudināja apstāties un meklēt vietu, kur atgūt spēkus. Intuīcijas vadīta, pamēģināju jogas praksi, un tas bija punkts, kur apstājos un sāku no nulles. Man ļoti palīdzēja elpošanas tehnika un dinamiskie kundalini jogas vingrinājumi. Piedzīvoju neaprakstāmu pieredzi, un kā ar lupu skatoties, ieraudzīju sevi no malas. Kļuva tik interesanti, ka pamazām sāku jogas praksi ieviest savā ikdienā. Izmācījos par pasniedzēju un vēl joprojām turpinu mācīties un pavērt sev jaunus apvāršņus.

Kā klientu vadītājai man jāspēj vairākas lietas paveikt vienlaicīgi, kā arī pieņemt lēmumus ātri un atbildīgi. Rodas jautājums – kur tad miers un plūdums? Te arī atbilde – daru viegli, bet ne vieglprātīgi. Elpoju, jūtu, sajūtu, rīkojos, pēc iespējas izbaudot procesu. Par iegūto pieredzi izlēmu padalīties ar citiem savas jomas profesionāļiem, un 27. aprīlī pie mums, Eiro Personāls birojā, notika seminārs “Iedvesma pārdošanā un praktiskā jogas nodarbība”. Nestandarta formāts un galvenais – sajūtas bija apstiprinājums tam, ka cilvēkiem laiku pa laikam ir jāspēj apstāties un elpot dziļi. Semināra dalībnieki bija no atšķirīgām sfērām, piemēram, farmācijas, loģistikas, kancelejas preču tirdzniecības, taču vienojošais bija vēlme apstāties, izzināt un dalīties pieredzē.

Semināra dienu sākām ar īsu jogas praksi, lai apstātos un noskaņotos jaunajam, vēlāk turpināju ar prezentāciju par savu pieredzes stāstu pārdošanā. Izveidojās dzīva diskusija par “cold calls” jeb aukstajiem zvaniem. Ar prieku dalījos un lauzu stereotipus par to, ka šo uzdevumu var veikt ar prieku. Veicām praktiskus uzdevumus par klausīšanās praksi un runājām par paškoučingu jeb to, kā labāk sagatavoties vizītei pie klienta.

Mani pašu iedvesmo pārdošanas prakse un ar lielāko prieku dalos ar to, ko zinu. Protams, neiztikt bez humora devas caur pārdošanas stāstiem, kas caurvijās diskusijā. Viedokļu apmaiņa, spēcīgas atziņas un garšīgi, pašcepti žagariņi noslēdza pirmo dienas daļu. Otrajā daļā turpinājām ar jogas nodarbību gribasspēkam, kas brīžiem nepavisam nebija viegii, drīzāk – izaicinoši. Noslēdzām ar meditāciju un dziļu, lēnu elpošanas praksi.

Diena beigās bija neizsakāms prieks par paveikto un apstiprinājums tam, cik katrs esam unikāls. Tajā pašā laikā katrs vēlējās atstāt daļiņu sava stāsta, piepildot telpu ar savu pieredzes bagāžu. Diskutēt par jauniem klientiem un jogas filozofiju bija vienlaikus viegli un piepildoši. Katrs bagātinājāmies ar to, kas šajā brīdī visvairāk nepieciešams. Uz atvadām viens otram novēlējām galveno – “elpojam”.

Pēc semināra kopā ar vadītāju pieņēmām lēmumu dalīties ar jogas un pārdošanas prakses stāstu arī lielākos uzņēmumos. Šis laiks ir pārāk ātrs, un cilvēki vēlas iekšējo mieru un piepildījumu.

Autore: Laura Vanaga-Mickeviča, SIA “Eiro Personāls”, Klientu attiecību vadītāja un koučs, jogas pasniedzēja un grāmatas “Joga un pārdošana” autore.