12 Apr

Ivetas Apines atziņas pēc ICF Coaching Conversations 2017

Iveta_un_diplomiAutore: Iveta Apine.

Nesen, 9. un 10.martā, plaši izskanēja ICF rīkotā konference Coaching Conversations ar šī gada akcentu uz Neirozinātni līderiem. Šajā konferencē es uzstājos ar meistarklasi par sistēmisko koučingu, kurā piedalījās Latvijai ļoti liels klausītāju skaits – vairāk kā 90 cilvēki. Paldies jums par ieinteresētību un patiesu līdzdalību, ka arī par lieliskajiem jautājumiem. Šī notikuma iespaidā, gribētu padalīties ar savām atziņām par cilvēka izaugsmi un attīstību, kuras esmu novērojusi vairāk kā 7 gadus ikdienā strādājot ar vadītājiem un uzņēmumiem kā koučs un pasniedzēja.

  • Būtiski veltīt enerģiju tam, lai noformulētu savus mērķus. Darbā un dzīvē. Privāti un organizācijas līmenī. Ne tik daudz tādēļ, lai sasniegtu izcilus rezultātus. Drīzāk, lai radītu sev iespēju būt godīgam pašam pret sevi un atklāt atzīt – ko es vēlos un ko es nevēlos. Mēs varam teikt, ka esam noformulējuši savus mērķus, ja mums ir kristāldzidra skaidrība par to, ko mēs vēlamies sasniegt.
  • Mērķi, kurus mēs pat neuzdrošināmies skaļi izrunāt, mums ir ļoti būtiski. Kā teica viena no ICF apmācību vadītājām Mērija Inglisa, kura nesen vadīja semināru Rīgā – tā ir kā klusa lūgšana. Es teiktu, ka tie ir mūsu dzīves ceļa virzienrādītāji. Tie ir mērķi kas nāk no kaut kādas lielākas iekšējās zināšanas, lielākas sistēmas.
  • Svarīgi, ka mums ir mērķi visās dzīves jomās, tādēļ, ka dienā ir 24 stundas un mums ir tik daudz laika, spēka un enerģijas, cik nu mums dotajā brīdī ir. Mēs varam koncentrēties tikai uz nelielu skaitu lietu, tādēļ mums katru brīdi ir jāizdara izvēles – uz kuru pusi iet. Vinnē tie, kas skaidri zina, ko vēlas. Ne tikai ar prātu, bet ar visu savu būtību, esot saskaņā ar savām jūtām un intuīciju.
  • Lai sasniegtu, būtiskāks par rezultātu ir pats process. Virzīties pa soļiem, izdarīt izmaiņas un attīstīt sevi. Tas nozīmē pārvarēt savus iekšējos šķēršļus katru dienu – bailes, šaubas, nedrošību, neticību, slinkumu, skaudību, mazvērtību utt. Vairumam no mums tas neizdodas patstāvīgi, tādēļ rodas nepieciešamība pēc atbalsta. Biznesā klasiska atbalsta forma ir apmācības un koučings.

Un visbeidzot. Nav neviena cilvēka, kurš savā dzīvē nesaskartos ar grūtībām vai izaicinājumiem. Sasniedz tie, kuri aktīvi meklē risinājumus. Tieši šajā risināšanas procesā mēs piedzīvojam ļoti daudz izmaiņu, kas noved mūs pie noteikta rezultāta. Mēs iepazīstam paši sevi, sevi attiecībās ar citiem cilvēkiem un pasauli. Bieži, ar mērķu formulēšanu sākas lieli transformatīvi procesi cilvēka dzīvē.