15 Nov

Kā izmērīt atdevi no koučinga?

Pēc ICF 2016.gada aptaujas datiem 53 300 profesionāli kouči ir ģenerējuši 2.356 biljonus dolāru ieņēmumus pasaulē.

ROI

Viens no veidiem, kā noteikt cik veiksmīgs ir bijis ieguldījums, ir tiešām izrēķināt ROI. ROI, kur svarīgi saprast, cik lielus gūsi ieņēmumus no ieguldītās naudas. Piemēram, investēti 1000 eiro, gūti ienākumi 1500 eiro, nopelnīts 500 eiro un ROI=50%. Bāzes formula ROI= (ienākums no investīcijām – investīciju izmaksas)/ investīciju izmaksas. Vēl var apskatīt, cik lielā periodā investīcijas atmaksājas. Tiktāl matemātika.

Vai tas ir vienīgais veids kā izmērīt koučinga pozitīvo ietekmi?

CITS ROI

Ne mazāk svarīgi ir novērtēt atdevi no koučinga citā veidā.

  1. Koučings attīsta prasmes sasniegt izvirzītos mērķus. Izmēra, cik daudz no mērķa sasniegts noteiktā laika periodā, un stipru mērķu definēšanā pēc SMART.
  2. Koučings paaugstina efektivitāti. To vienkārši var novērtēt, salīdzinot ar sākotnējiem datiem un, cik ilgi izdodas noturēt šīs prasmes.
  3. Koučings izmaina uzvedību, kuru, savukārt, var notestēt, izmantojot 360 grādu aptauju.
  4. Koučings atbalsta cilvēka talantus un palīdz attīstīt vājākās prasmes. Šeit par pamatu var kalpot Kompetenču aplis 6 mēnešiem, gadam utt..
  5. Koučings palīdz sakārtot Procesu sakārtošana var būt mērķis koučinga sesijām. Kādi no tā var būt ieguvumi? Izmērāmi un sajūtami-gan izmaksu samazināšana, gan komunikācijas uzlabošanās, gan efektīvāka klientu apkalpošana, gan ienākumu pieaugums u.c..
  6. Koučings ir par iespēju apzināšanos un redzējuma (robežu) paplašināšanu. Tas ir, lai mērķtiecīgi un fokusēti realizētu Biznesa ideju.

Lai dažas idejas noder, runājot ar uzņēmumu/ iestāžu vadītājiem un līderiem. Lai noder, piesakot savus projektus ICF iedibinātajai balvai Prism Award!

Un kā vēl var izmērīt atdevi no koučinga?

Inita_Luka-circleRaksta autore:
Inita Lūka, ACC ICF
profesionāls individuālais
un komandu koučs
www.ikigai.lv