20 Mar

KĀ KOUČINGS PALĪDZ PAŠIZAUGSMĒ?

Viens no koučinga spēcīgākajiem instrumentiem ir pareiza jautājumu uzdošana. It kā šķiet, kas tad tur, jautājumus mēs uzdodam katru dienu! Padomājiet cik no jūsu jautājumiem ir standarta, virspusēji un cik no viņiem liek otram aizdomāties, mainīt viedokli, pārdomāt savu rīcību, ieraudzīt arī citas iespējas, precīzāk analizēt situāciju un pieņemt pārliecinošāku lēmumu?

Otrs spēcīgākais rīks koučingā ir spēja ieklausīties un sadzirdēt īso, konkrēto atbildi starp visiem domu, vārdu, izteicienu apkārtceļiem, analoģijām un metaforām. Padomājiet cik bieži jūs saprotat tieši to, ko jūsu sarunu biedrs grib jums pateikt un cik bieži jūs mēdzat pārprast vai domās nepārliecinoši šaudīties: “ko tieši viņš/a ar to bija domājis/usi? Vai domāja, ka es daru nepareizi? Vai gribēja pateikt, ka man vēl jāmācās? Vai deva mājienu, ka es šai lietai nederu? Vai vienkārši konstatēja faktu un izteica savas domas?!…..”. Ir bijuši brīži, kad aizejot mājās vai pāris stundas pēc sarunas, jūs vēl aizvien nomoka kaudze ar jautājumiem, vai tiešam pareizi sapratāt, pareizi atbildējāt un vai izdarījāt to, ko no jums prasīja, nevis kaut ko citu?!

Koučings iemāca, ne tikai sertificētiem koučiem, sadzirdēt un uzdot efektīvus un trāpīgus jautājumus, bet arī klientiem pēc vairākām koučinga sesijām iemāca pašiem labāk formulēt jautājumus sev un citiem, ieklausīties savos un citu vārdu labirintos un, kad liekas, esat apmaldījušies, uzdrošināties pārjautāt vai esat pareizi sapratis, lai nemocītu sevi un citu šaubās vēl vairākas stundas, dienas vai gadus pēc tam.

Kā koučings palīdz pašizaugsmē? It kā jau uzdot jautājumus un klausīties nav nekas sevišķs, BET, jūs neticēsiet, cik daudz iegūsiet savā pašizaugsmē, pilnveidojot prasmes uzdot trāpīgus jautājumus, kas liek aizdomāties un saņemt atbildes, kas pasaka daudz vairāk kā tīši un netīši izvēlēti vārdi. 😊 Tas ir ceļš uz pašizaugsmi – saredzēt, sajust un sadzirdēt pārmaiņas sevī un pārmaiņas citos.

Vēlos dalīties ar vienu no iedvesmojošākajiem citātiem ceļā uz sevis pilnveidošanu: “Gan jūs, gan es – mēs esam savu mirkļu arhitekti. Mēs veidojam sevi ik sekundi… Tas, kāds jūs būsiet pēc minūtes, ir atkarīgs no Jūsu pašreizējā “ES” un visa, ko no šī brīža būsiet smēlies sevis pilnveidei…” /Ogs Mandino/

Raksta autore:

Diana Silaraja 2Diāna Silarāja

MĀRKETINGA, PĀRDOŠANAS UN PERSONĪGĀS IZAUGSMES KOUČS

diana.silaraja@gmail.com

www.radositrenini.on.lv

+371 29544718