08 May

ICF Latvija jaunās prezidentes Katrīnas Ošlejas uzruna

2015-05-Katrina_640x427Vēlos pateikties visiem biedriem par lojalitāti ICF Latvia, jo jūsu dalība mūsu organizācijā ir pamats tam, lai koučings Latvijā attīstītos: gan caur sabiedrības izglītošanu, gan pašu kouču attīstību un arī dzīvu diskusiju par kouča profesijas ētiskajiem un profesionālajiem aspektiem!

Mūsu vīzija par ICF attīstību nākamo divu gadu laikā aptver 3 jomas:

  • Sertifikācija un kouču tālākā attīstība
  • Sabiedrības izglītošana
  • ICF biedru skaita pieaugums

Sertifikācija un kouču tālākā attīstība

Nākamo divu gadu laikā es vēlētos redzēt daudz plašāku loku kouču, kuri ieguvuši ACC* (Associate Certified Coach) sertifikācijas līmeni un arī daudzus ar PCC (Professional Certified Coach). Tas kalpos kā pierādījums tam, ka mūsu profesija izvirza tās veicējiem izaicinājumus un augstus profesionalitātes standartus. Diemžēl pēdējo gadu laikā šis aspekts dažos masu medijos tika apšaubīts. Sertifikācijas procesam ir vēl viens ieguvums: tādā veidā mēs ne tikai citiem pierādām, ka esam kaut kā vērti, bet arī attīstām savas profesionālās prasmes. Lai iegūtu katru nākamo sertifikācijas līmeni, ir nepieciešams mācīties, daudz praktizēties un iet cauri mentoringa procesam. Līdz ar to personiskās izaugsme ir neizbēgama. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad mums būs iespējas mentorēties un mācīties pie globālā ICF labākajiem koučiem. Piemēram, augustā Jūrmalā gaidāmi somu kouči, kuri mūs un somu kolēģus gatavos PCC sertifikācijas līmenim >>>

Sabiedrības izglītošana

Jo vairāk ICF Latvia rindās būs sertificētu un profesionālu kouču, jo vairāk mums būs iespēja izglītot potenciālos klientus un medijus, ko nozīmē šī sertifikācijas sistēma, kā ICF kouči atšķiras no citiem koučiem un, kā izvēlēties sev piemērotāko kouču. Tas cels mūsu profesijas reputāciju, un šī reputācija balstīsies uz reāliem pierādāmiem profesionalitātes faktiem: kouču kompetences pieaugums tālākajā izglītībā, pieaugošs sertificētu kouču skaits, vairāk apmierinātu un savos mērķos sekmīgu klientu. Es patiesi vēlētos ieviest nepārtrauktas izglītošanās nepieciešamību kouču vidē. Tas nenozīmē tikai kursu un semināru apmeklēšanu, bet arī regulāru personisko “higiēnu”: supervīzijas grupas, personisko psihoterapiju un koučingu. Te ir vērts pieminēt, ka no šī gada ICF Latvia paspārnē ir uzsākusi savu darbību arī pirmā kouču supervīzijas grupa. Ja ir vēlme pieteikties jaunā supervīzijas grupā, rakstiet: katrina.osleja@talentor.com , jo pašlaik supervīzijas grupas vadību esmu uzņēmusies es.

ICF biedru skaita pieaugums

Biedru skaita pieaugums nav pašmērķis. Drīzāk vēlamies radīt vidi, kurai jebkurš koučs vēlētos pievienoties kā savu kompetenču attīstības vietai un sabiedrībā atpazīstamai, uzticamai profesionāļu apvienībai. Jo vairāk ir kouču Latvijā, jo vairāk ir arī profesionāli stipru kouču. Savukārt stipru kouču apvienošanās ICF stiprina mūsu profesijas reputāciju. Tāpēc mēs šogad intensīvāk sadarbosimies ar ICF akreditētajām koučinga skolām, lai rosinātu skolu absolventus turpināt savu izglītošanos un profesionālo darbību koučingā. Pagājušajā gadā ICF Latvia apvienoja 28 koučus. Mūsu mērķis ir sasniegt 50 biedru skaitu nākamo divu gadu laikā. Globālās ICF organizācijas noteikumi paredz, ka, sasniedzot 50 biedru skaitu, lokālās organizācijas ir tiesīgas atgūt noteiktu summas apjomu no iemaksātajām biedru naudām, lai paši izlemtu, kā visefektīvāk izmantot šos līdzekļus lokāli. Es ceru, ka mums izdosies sasniegt šo mērķi, lai iegūtos līdzekļus ieguldītu biedru profesionālajā attīstībā, aicinot ciemos pasaulē atpazīstamus un cienītus savas profesijas pratējus.
Bez šiem mērķiem turpināsim kopt ikgadējās tradīcijas kā Koučinga nedēļa (pavisam tuvu, piesakiet savus pasākumus vai iepazīšanās sesijas pro bono info@icf.lv !),Couching on Tour (kādreizējā Koučinga Karavāna), Kouču klubs (sekojiet līdzi informācijai  Facebook un e-pastos).
Vēlreiz vēlos atgādināt, ka jebkurš biedrs var nākt klajā ar savām idejām, priekšlikumiem un aktivitātēm. Valdes sēdes ir atvērtas jebkura biedra dalībai un nākamā Valdes sēde plānota 30.maijā. Ja jums rodas kādi jautājumi, esmu atvērta saziņai.
Ražīgu un iedvesmas pilnu šo gadu kopā ar ICF Latvia!
Katrīna Ošleja, ICF Latvia prezidente
* Šobrīd ICF Latvia ACC sertifikāciju ir saņēmuši: Evija Vaščenko, Inta Santa, Jānis Bedrītis, Katrīna Ošleja