10 Apr

Kouču Klubs 26.04. Praktisks seminārs – darbnīca: Savu mērķu harmonizācija

2017-04-26-CClub-bannerNew-SqLīdzsvarotā rādītāju karte personīgai motivācijai un izaugsmei

Mēs vienmēr vēlamies kaut ko mainīt savā dzīvē, lai justos laimīgi un būtu mierā ar sevi gan darbā, gan mājās. Sakārtotība palīdz sajust stabilitāti, turpretim pārmaiņas motivē uzsākt jaunas lietas un pieņemt jaunus izaicinājumus. Katram no mums ir savi personiskie sasniegumu un laimes kritēriji. Katram no mums ir savas dzīves jomas, kas ir svarīgas. Kā tās līdzsvarot?

Koučinga sesijās tiek meklētas un atrastas jaunas idejas, koučs izmanto dažādus instrumentus, lai radītu platformu sava klienta pasaules sakārtošanai, motivēšanai un attīstīšanai. Viens no instrumentiem, kā palūkoties uz saviem mērķiem, ir līdzsvarotā rādītāju karte. Līdzsvarotā rādītāju karte (Balanced Scorecard) ir biznesa instruments, kuras spēcīgo ietekmi ir atklājuši arī kouči. To var izmantots kā efektīvu rīku individuālai attīstībai.

Kā norisināsies seminārs- darbnīca?

Darbnīcai ir trīs daļas:

  1. Kas ir līdzsvarotā rādītāju karte un kā izmantot šo instrumentu.
  2. Īsa demo versija līdzsvarotās kartes izstrādei.
  3. Lai veidotu noskaņu, virzītu domas, enerģiju un emocijas, darbnīcas laikā notiks 2 nelielas elpošanas un domu attīstības meditācijas. Elpošanas un meditācijas vingrinājumi noderēs ikvienā darba vai privātās dzīves situācijā.

Darbnīcu vadīs:
Zaiga OborenkoZaiga Oborenko

  • Personīgās izaugsmes un komandu attīstības trenere, pārdošanas un biznesa koučs, pasniedzēja un konsultants
  • Vairāk kā 20 gadu augstākā līmeņa vadības pieredze  uzņēmumu vadībā, pārdošanas un mārketinga jomā starptautiskajos un vietējos uzņēmumos
  • Konsultāciju uzņēmuma „Viverum” valdes locekle
  • ICF (International Coach Federation) un ICF Latvia biedrs

Es vienmēr cenšos atrast līdzsvaru un harmoniju. Zināma kārtība un skaidrība rada mieru. Mēs paši atrodamies dinamiskā attīstībā, un kad līdzsvars zūd, sistēma par to „ziņo”.

Vieta: Rīgā, tiks precizēta
Laiks: 26. aprīlī plkst. 18.00 – 21.00
Norises vieta: MONIKA Centrum Hotels, Elizabetes iela 21
Dalības maksa: 15 EUR
Dalības maksa ICF Latvia biedriem: 10EUR
Reģistrācija: līdz 21.aprīlim

Personīgā līdzsvarotā rādītāju karte (Balanced Scorecard) ir svarīgāko mērķu, kritēriju un rādītāju kopums personiskai motivācijai, izaugsmei un sniegumam. Kā labāk izprast sevi un to, ko patiesi vēlos? Kā harmonizēt ļoti personiskus mērķus un citu ieinteresēto pušu mērķus? Kā caurlūkot un kā atjaunināt mērķus? Kā harmonizēt savus un uzņēmuma mērķus? Cik bieži? Kādi ir plusi un kādi ir mīnusi mērķiem? Vai mērķi ierobežo? Kā redzēt vairāk un plašāk?

Kā mērīt ceļu uz mērķu sasniegšanu, kā mērīt „gala pieturas” – pašus mērķus? Daži mērķi ir viegli mērāmi, dažiem jāpiemēro pavisam citi kritēriji. Kas ir svarīgāks – ceļš vai gala punkts?

Izvēloties nozīmīgākos mērķus, mēs nosakām prioritātes un attīstības virzienu, iegūstam pārliecību, ka darām pareizas lietas. Mērķi pievelk sabiedrotos. Kad cilvēks zina, kurp dodas, veidojas lieliska spēka un entuziasma sinerģija. Tomēr, ja mēs fokusējamies uz nākotni vien, varam aizmirst to, kas notiek šodien. Tas ir lieliski, ja mums ir mērķi, tomēr nākotnes sasniegumu vārdā nav vajadzības upurēt šodienu. Reālā dzīve notiek šodien. Izmantojiet mērķus, bet dzīvojiet dzīvi!

Programma: Kā tiek izstrādāta personīgā snieguma  vadības sistēma?

Līdzsvarotās rādītāju kartes izstrāde notiek divos posmos.

  1. Pirmajā posmā tiek izstrādāta līdzsvarotā rādītāju karte: noteiktas dzīves svarīgās jomas, apzinātas katras jomas šī brīža un nākotnes situācijas, izveidota mērījumu sistēma un izstrādāti mērķi, saplānotas darbības mērķu sasniegšanai un izvēlētas prioritātes.
  2. Otrajā posmā tiek veidota stratēģiskā karte. Stratēģijas karte vizuāli atspoguļo mērķus un darbības cēloņsakarībās. Stratēģijas kartē mērķi tiek sagrupēti 4 dimensijās:

1) iekšējā perspektīva,

2) ārējā perspektīva,

3) zināšanas un mācīšanās un

4) finanses.

Iekšējā perspektīva atspoguļo tavu fizisko veselību un mentālo stāvokli: kā kontrolēt šīs jomas, lai radītu vērtību sev un citiem? Kā justies labi „savā ādā” gan darbā, gan mājās un brīvajā laikā? Ārējā perspektīvā tiek iekļautas attiecības ar visām ieinteresētajām pusēm: attiecības ģimenē, attiecības ar māti un tēvu, attiecības ar bērniem, attiecības ar draugiem, attiecības darbā: ar kolēģiem, ar darba devēju. Kam ir jānotiek tavās attiecībās un mijiedarbībā ar visām ieinteresētajām pusēm? Kādi procesi un darbības nepieciešamas, lai to atbalstītu? Kādas spējas tev ir jāattīsta vai jāizmanto? Zināšanu un mācīšanās perspektīva aplūko tavas prasmes un spēju mācīties: kā Tu mācies? kā tu vari attīstīt un saglabāt spēju gūt panākumus? kā tu varēsi būt veiksmīgs nākotnē? Finanšu perspektīvā tiek apzināta finansiālā stabilitāte un finansiālā neatkarība.

Dalībnieki saņem līdzsvarotās un stratēģiskās kartes formātu, kurā tiek izstrādāta sava karte.