08 Oct

Labrīt – svētdienas rītā! (Pārdomas)

Laimonis Zulgis

Laiks, kad daļa pilsoņu dodas uz baznīcu. Kādēļ svētdienā? Kāda ir motivācija? Ko viņi tur dara?

Iespējams inerce, iespējams sakārto sevi, iespējams meklē atbalstu un tādu ir ar vien vairāk – viņi jūt un nojauš, ka “viss ir savādāk “…tā nav mums tik labi pazīstamā, plakanā un duālistiskā pasaule.

Labi, slikti – augšā, apakšā – iekšā un ārā, tuvu, tālu – vērtējumi, vērtējumi un vērtējumi un izvēle justies (piedzīvot) to ,ko mēs izvēlamies.

Duālistiskā pasaule un kontraversijas ir vienīgais veids kā mākam sevi piedzīvot.

Tas veids ir fenomens (fenomenoloģija) un visa kopā tā ir sistēma, kurā mēs izvēlamies piedzīvot. Un te nu ir metode – sistēmfenomenoloģija… lietu uztvere, pasaules kārtības izpratne un varbūt arī ticība…

Berts Helingers pirms vairāk kā 30 gadiem (būdams mācītājs un psihoterapeits) saskatīja kā šo pasaules kārtības un lietu uztveres izpratni padarīt par instrumentu, kuru varam lietot, lai uzlabotu mūsu dzīves un darba kvalitāti.

Tas, ko mēs šodien saucam par sistēmiskajiem sakārtojumiem un sistēmisko koučingu, nav kas abstrakts un mistisks, nav pārdabisks, tiesa, reizēm tas var būt ir pārlaicīgs. Jo nav balstīts uz pētījumiem tradicionālajā izpratnē, taču, paldies dievam, nu jau arī zinātnes nozare – interpersonālā neirobioloģija un metafizika ir stūrakmeņi, kas jau citā kvalitātē paceļ to, par ko rakstīts Evaņģēlijos par Jēzu, par ko rakstīja Gēte, Šekspīrs un Bulgakovs. Par ko runāja Freids un Jungs un par ko mūsdienās rasta Nīls Donalds Volšs un Sintija Boržo.

Mums jāpatur prātā Hēlingers un jāturpina attīstīt sistēmfenomenoloģija, kura nu jau vairs nav Hēlingera, bet daudzu citu mūsdienu Ekspertu (J.J.Stams, B.Šrodere, G.L.Baxa, A.De Krons, S.Hausners u.c.) attīstīta un virzīta.

Sistēmisks sakārtojums ir klienta zemapziņas procesa pacelšana apziņas līmenī un tā vizualizācija ar mērķi radīt iespēju saskatīt situāciju, izprast to, pieņemt un paraudzīties uz to no cita skatu punkta.

Mēs nevaram mainīt objektīvo realitāti, taču varam mainīt savu attieksmi pret to. Un vibrācijas, kas ir mūsu attieksmes pamatā reāli ietekmē apkārtējos un pasauli. Ģimenē, darbā (organizācija) bēdās un priekos, slimībā un veselībā. Lai mums izdodas saprast sevi un apkārtējos, lai pasaule kļūst labāka, lai uzplaukst mīlestība.

Lai mums visiem jauka arī svētdienas pēcpusdiena.

Teksta autors: Laimonis Zuļģis, biznesa, personīgās izaugsmes un veselības koučs