01 Nov

Piecas līderības stratēģijas, kas noturēs jūsu komandu “uz viļņa”

Autore: Doreen Brown

Būt līderim ir daudz vairāk kā būt priekšniekam. Veids, kādā jūs esat līderis ietekmē gan jūsu darbiniekus, gan biznesu. Kā līderim jūsu mērķis ir, lai jums būtu komanda, kas seko noteiktajam virzienam un efektīvi izmanto uzņēmuma procesus un procedūras rezultātu sasniegšanai. Līderim, kuram pietrūkst spējas iedvesmot un motivēt, būs darbinieki, kas nesasniedz rezultātu. Cietīs ne tikai bizness, bet visa darbinieku grupa, biežāk būs neveiksmes ar termiņu ievērošanu, pārdošanu un projektu pabeigšanu. Šeit ir dotas 5 līderības stratēģijas, kas palīdzēs jums un jūsu komandai noturēties “uz viļņa”.

1. ESIET SKAIDRĪBĀ PAR VIRZIENU

Neviens līderis nevar būt efektīvs, vispirms skaidri nenorādot virzienu.

Dot daļēju vai neskaidru virzienu ir tas pats, kas sagaidīt, ka jūsu darbiniekiem ir telepātijas spējas. Tas noved pie apjukuma, minēšanas un izmaksu ziņā augstas darbu atkārtotas pārtaisīšanas. Negaidiet, kamēr jūsu darbinieki jums uz to norādīs ar komentāriem “es šai jautājumā esmu pilnīgi apjucis”. Pārskatiet savas instrukcijas pirms noturēt sapulci vai nosūtīt e-pastu.

2. ESIET EFEKTĪVS UN ATALGOJIET CITUS PAR TĀDU UZVEDĪBU

Meklējiet veidus, kā padarīt darbu efektīvāk, izpildot vai pārsniedzot kvalitātes prasības. Izprotiet, uz ko jūsu komandas biedri ir spējīgi un atbilstošiem cilvēkiem uzdodiet dažādus darbus. Kad kāds no komandas biedriem nāk klajā ar labāku veidu, kā padarīt darbu, nav jābaidās un jāatceļ cilvēks no šī darba. Tas rada niecīguma sajūtu un no tā neviens nav ieguvējs.

Rosiniet līdzdalību un atbalstiet citu idejas – tas var ietekmēt procesus un procedūras, un padarīt tās efektīvākas.

3. ESIET ATVĒRTI INOVĀCIJĀM

Esiet atšķirīgi. Atrodiet labākus veidus, kā paveikt lietas un radiet jaunas iespējas, apskatoties uz lietām no citas perspektīvas. Jaunu risinājumu radīšana var nākt par labu jūsu biznesam, pārspējot gaidīto un sasniedzot vairāk. Inovācijas iet roku rokā ar efektivitāti un jums būtu tās jāveicina savos līdzcilvēkos.

Būt par līderi nenozīmē, ka jūs esat vienīgais, kam ir idejas.

Šāda veida domāšana veicina radošumu komandā un atbalsta biznesu ilgtermiņā. Izsveriet un pieņemiet jūsu darbinieku ieteikumus, izaiciniet viņus meklēt risinājumus. Dažreiz pāris domas ārpus ierastās domāšanas ir vienīgais, kas jums nepieciešams, lai sasniegtu daudz vairāk kā jums licies iespējams.

4. INTERESĒJIETIES PAR PRODUKTIVITĀTI

Pats būtiskākais – to, cik veiksmīgi jūs ieviesiet savas stratēģijas, procedūras un procesus, norāda produktivitāte. Pārbaudiet produktivitātes rādītājus un, ja tie nav apmierinošā līmenī, meklējiet, kā to var mainīt. Ja produktivitāte ir atbilstoša vai pārsniedz cerēto, pasakiet paldies saviem darbiniekiem par labi padarītu darbu. Nekad nevar būt par daudz iniciatīvas, lai pateiktu paldies, un to vienmēr var papildināt ar bonusiem. Lai kāds būtu rezultāts, pārskatīt ko jūs esat paveikuši un kādā veidā – tā ir vērīga viela pārdomām.

5. ESIET POZITĪVI

Ir diezgan vienkārši “noslīkt” ikdienas darbos un zaudēt kopējo fokusu. Ir viegli kļūt vairāk negatīvam kā pozitīvam, kad lietas neiet, kā gribētos. Viena lieta, kas piemīt visiem līderiem, kuriem cilvēki uzticas, ir pozitīva attieksme. Kad krītas pārdošanas rezultāti vai produktivitāte, nīgrs priekšnieks sevišķi nepalīdz.

Kā līderis, atcerieties, ka tā ir jūsu enerģija un attieksme, kas nonāk līdz ikvienam. Ja jūs esat dusmīgs vai jūtaties sakauts, tā jutīsies arī pārējie. Ja jūs spējat rast uz darīšanu vērstu attieksmi un drosmi, jūs radiet enerģiju jaunai iedvesmai. 

Tekstu tulkoja: Iveta Apine