11 Sep

Evija Vaščenko

  • Kopš 2009. gada strādā kā koučs ar vadītājiem un komandām, kā arī jauniešiem
  • Uzņēmēja, vada savu startup medicīnas jomā
  • Konsultāciju uzņēmuma OPEN MIND MANAGEMENT partnere
  • Vairāk kā 20 gadu pieredze pārdošanā un mārketingā
  • 13 gadus strādāja IT nozarē
  • Vada komandas koučinga un mentoringa treniņus kā Coaching and Mentoring International pārstāve Baltijā un Krievijā
  • Maģistra grāds biznesa vadībā (MBA, Rīgas Biznesa Skola)
  • Darba valodas: latviešu, krievu un angļu

Es ticu, ka mums katram ir tikai tās robežas, ko paši sev uzliekam – apzināti vai neapzināti. Varam sasniegt visu, ko vēlamies, ja apzināmies realitāti, spējam noņemt šķērļus, kas traucē un esam gatavi darīt. Mans uzdevums kā koučam ir palīdzēt cilvēkam vai komandai ieraudzīt un novērst šos šķēršļus un ierobežojumus, attīstīties un iet uz priekšu.

Koučinga jomas:

Kā koučs palīdzu attīstīt stratēģiju, nospraust un sasniegt izaicinošus personīgos un biznesa mērķus, sastādīt individuālos attīstības plānus, pieņemt lēmumus, atrast optimālos risinājumus sarežģītās situācijās, kā arī risināt daudzus citus jautājumus.
Strādāju gan ar individuālajiem klientiem, gan ar komandām. Palīdzu jauniešiem plānot un izvēlēties turpmāko attīstību. Trenēju un supervizēju komandas koučus un mentorus.

Esmu pabeigusi ICF akreditētas koučinga apmācību programmas ACSTH „Līderis kā koučs” (Baltic Coaching Centre), „The Art & Science of Transformational Coaching”, „Coaching Team Breakthrough” (Erickson College International), un „Professional Team Coach Certification” (David Clutterbuck).

Biznesa pieredze

Nesen, atbildot uz jautājumu kā es uzsāku savu darba karjeru, sapratu, ka tas kopumā varētu būt interesants stāsts. Mans pirmais īstais pastāvīgais darbs bija rūpnīcā „Kaija” pie konveijera. Tālāk – straujie 90-tie. Vilcienu vagoni ar preci uz Jakutiju un Ukrainu, mašīnas ar produktiem no Krievijas un Ukrainas. Projektu vadītājas pieredze uzņēmumā, kas nodarbojas ar lobēšanu. Jā, ir ko atcerēties. Un tad – solis nozarē, kas man likās fascinējoša, bet sarežģīta – informācijas tehnoloģijas. Toreiz gan nebiju plānojusi tajā pavadīt tik daudzus gadus. Tagad, atskatoties atpakaļ, varu teikt, ka man ir vairāk kā 20 gadu praktiskā pieredze mārketinga, pārdošanas jomā, projektu vadībā. 13 gadus esmu nostrādājusi informāciju tehnoloģiju nozarē. Lielākais gada ieņēmumu budžets par ko esmu bijusi atbildīga ~ 4 mlj. EUR.

2008. gadā kļuvu par FranklinCovey sertificētu konsultanti un treneri. No 2012. gada strādāju kopā ar Deividu Klaterbaku, pārstāvot viņa veidotās komandas koučinga, mentoringa un talantu vadības treniņu programmas un konsultāciju metodoļoģijas Baltijā un Krievijā.

Kopš 2009. gada mans darbs pārsvarā ir saistīts ar vadības konsultācijām, apmācībām un koučingu un personīgo uzņēmumu vadību.