Kas tas ir? Kā tas var mani kā kouču atbalstīt? Tad, kad pirms gada sāku piedāvāt koučiem šo atbalstu, tas bija kaut kas nezināms un svešs. Visi skaidri saprata, kas ir mentorings, ka tas ir svarīgi, atbalstoši un to prasa ICF un sertifikāciju.
Supervīzija ir līdzvērtīgs atbalsts koučam sevis kā cilvēka dziļākai izpratnei. Ko saka kouči, kuri nāk pie manis uz supervīziju: "Tas bija tik vērtīgi, es ieraudzīju, ka realizēju savu misiju caur saviem klientiem" "Es tagad skaidri zinu, ko varu sniegt saviem klientiem" "Izrādās, ka tas bija par mani, nevis par maniem klientiem" "... šī mana vērtība taču ierobežo manus klientus, es tagad saprotu kāpēc" "... darīt, tas tikai priekš manis ir fiziskas darbības, bet cilvēki taču ir dažādi un šim klientam ir svarīgi padomāt un tas viņam nozīmē darīt" "Es atguvu ticību sev kā koučam, un spēku un vēlmi darboties tālāk" Supervīzijā tiek pētītas kouča emocijas, domas, attieksme, vērtības, pārliecības, domāšanas veids un sajūtas saistībā koučinga sadarbību: starp “koučs – klients”, “koučs – sistēma”, “koučs – organizācija”, “koučs – mentors”. Supervīzijas fokusi:
Kouča profesijas tīrība saskaņā ar ICF 8 kouča kompetencēm un ētiku
Droši vide klientam
Droša vide koučam
Supervīzijas galvenais mērķis ir caur refleksiju veidot lielāku apzināšanos par savu kā kouča lomu un personīgās filozofijas (paterni, pārliecības, vērtības, personība, domāšanas veids, utt) ietekmi uz to. Caur supervīziju koučs var pamanīt kā viņa personīgās pārliecības, vērtības un domāšanas veids: atbalsta klientu vai iespējams ierobežo klientu. Un caur šo apzināšanos un skaidrību spēj veidot vērtīgas partnerattiecības starp sevi un klientu.