Bloga raksti

Pasaules elpa koučingā

ICF Latvia viceprezidente, Laura Vanaga

Šis laiks ir par pārmaiņām, spēju pieņemt jauno, pielāgoties un uzdrīkstēties, par pasaules elpu. 

Notikumi pasaulē strauji ietekmējuši to, kā strādājam un domājam šodien. Esam pārcēlušies uz saviem mājas birojiem un tas daudziem nav bijis ērti, vismaz sākumā. Labā ziņa, ka tas pavēris arī jaunas iespējas un ļāvis paskatīties plašāk. 

Spilgti atceros 2020. gada martu, kad sākās pārmaiņu laiks un sarunas tiešsaistē, kas nozīmēja pilnīgu pārslēgšanos no ierastā uz jauno. Šobrīd, gadumijā, atskatoties, saku paldies par šo pieredzi, jo ierastais darba stils vairs nederēja un ir iegūta vērtīga pieredze. Ātrā laikā tika uzlabotas vairākas kompetences un prasmes, kas svarīgas mūsu kā kouču, darbā. Klātesamība, apzinātība un rūpīga plānošana, digitālās prasmes utt.

Tieši pirms pusotra gada tiku aicināta pievienoties lielākajai digitālajai koučinga platformai pasaulē “CoachHub” un vadīt koučinga sesijas vadītājiem no dažādām pasaules valstīm. Tā bija jauna pieredze un iespēja ienest pasaules elpu savā ikdienas darbā. Berlīne, Dubaija, Baltkrievija, Spānija un Dienvidāfrika ir tikai dažas no valstīm, ar kuru vadītājiem iepazinos, vadot sesijas. Prieks par tik vērtīgām platformām un iespējām koučiem paplašināt redzesloku un kompetenci. Piemēram, CoachHub oficiālais partneris ir ICF (International Coaching Federation) un platformas izveidotājiem šī ir būtiska kvalitātes zīme. Pirms pāris mēnešiem koučinga platforma CoachHub apvienoja spēkus ar Francijas digitālo koučinga platformu MoovOne un tas ir iemesls strādāt ar vēl lielāku vērienu, kas nozīmē vēl vairāk prakses iespēju un darba globāli.

Jāpiemin arī BNI (Business Network International) jeb lielākā tīklošanās organizācija pasaulē. 2018. gadā ar savu uzņēmumu pievienojos vienai no Latvijas grupām BNI Zapp. Tomēr viss strauji mainās un attālinātais darbs ļāvis arī gūt vērtīgus kontaktus biznesam ārpus Latvijas. Sākoties pandēmijai, tikšanās tika organizētas Zoom vidē un tas ļāva paviesoties dažādās pasaules valstīs, prezentēt sevi un savu biznesu. Šobrīd reizi nedēļā ir iespēja prezentēt sevi Latvijas mērogā, savukārt reizi divās nedēļas globālajā grupā, kur esam 85 biedri no visas pasaules. Ikdienā vadu publiskās runas institūtu “Oratore”, kura metode balstīta uz koučinga bāzes un zīmīgi, ka šis laiks palīdzējis atvērt jaunas durvis un iesoļot starptautiskajā arēnā. Piemēram, šī gada vasarā tiku aicinata par “Oratore” pastāstīt globālajā radio IBGR un šobrīd kopā ar radio šova vadītāju Stīvu Svīniju no Austrālijas kopā esam izveidojuši programmu koučiem, kur palīdzam sagatavoties radio intervijai un stundu garai sarunai radio -  vairāk kā 3000 plašai auditorijai. Savukārt kopā ar pieredzējušu BNI biedru no Londonas Matt Hume esam izveidojuši jaunu koučinga programmu “From speakers to leaders un 5 steps”, kura pirmo “pilotu” realizējām šī gada rudenī.

Šis gads ir bijis jaunu zināšanu un iespēju gads! Papildus koučingam -  esmu kļuvusi par sertificētu hipnoterapeitu, mācoties pie pasaulē zināmās meistares Marisas Peers un tas atkal ir atvēris jaunas durvis, satiekot cilvēkus, strādājot ar koučinga tehnikām un augot savā attīstībā. 

Kopā ar ICF Latvia prezidenti Inesi Matvejevu-Gērenu reizi mēnesī piedalāmies ICF Global sanāksmēs, par kurām jums stāstām ikmēneša e-pasta vēstulē. Pie globālās elpas noteikti jāpiemin arī Ineses vadītais projekts 1:1 koučings, kur mums ir iespēja būt koučiem un klientiem viens otram ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā. 

Paldies šim laikam par dāsnajām iespējām apgūt jaunu pieredzi, iepazīt tik daudz interesantus cilvēkus un strādāt ar pasauli! Ja es varētu novēlēt vienu lietu - es teiktu - sakiet “Jā” iespējām, uzdrīkstieties un dalīties pieredzē! Tīklojiet un runājiet par sevi, saviem darbiem, vairojiet pasaules telpu un elpu. Tikai tā varam iedvesmot, atbalstīt un kopā augt!
Blogs For Main Page