Bloga raksti

Citius, Altius, Fortius ikdiena


ICF Latvia valdes locekle, Anna Jūdre

Brīžiem izskatās, ka mūsu ikdiena paiet zem Olimpisko spēļu moto Citius, Altius, Fortius (Augstāk, Tālāk, Stiprāk). Ir agri jāceļas, jāmodina mājinieki, jāaizved bērni uz skolām, dārziņiem, jābrauc uz darbu,  jāpabeidz projekts, no vienas sapulces jāskrien uz otru, ir jāiebrauc veikalā pēc produktiem, vakarā jāpaņem bērni, jāaizbrauc uz laukiem apdarīt vajadzīgos darbus tur, jāaiziet uz kursiem, jāaiziet pie friziera, un šo sarakstu var  turpināt ilgi. Un tam visam vēl par visu ir mūsu saulaino dienu skaits gadā ar gada vidējo temperatūru +6,4 °C. Varbūt nedaudz viss tika dramatizēts, bet tikai ar vienu domu – ir sākusies vasara. Kas šajā, siltajā un saulainajā atvaļinājuma laikā būs citādi?
Koučingā liela daļa ir par soļiem, darbībā, plāniem. Visbiežāk plānoti tiek darbi – jāaiziet, jāizlasa, jāuzraksta, jāaizbrauc, jānoskrien, jāizmācās, jāizdara, bet vai Tavā plānā ir jāatpūšas? Tavs atvaļinājums ir par skriešanu (nevis īsto skriešanu, bet skriešana no viena darba pie otra) vai baudīšanu? Kas ir tas, kā gribi baudīt vasaru? Kad to gribi darīt? Varbūt ir pienācis tas brīdis, kad atbrīvosi sevi no sev uzliktajām apņemšanām? No tām, kuras neizdarot, nekas traks nenotiks, bet Tu būsi saņēmis atvieglojumu. Man jau vairāk kā pus gadu stāv viens kurss, kuru gribu iziet, un viena pusizlasīta grāmata. Kurss, ko biju noskatījusies, jo būtu labi to zināt. Ja pus gada laikā esmu bez tā iztikusi un nav bijusi gana liela motivācija to iziet – varbūt palaist šo ideju un noņemt to no savas dienas kārtības? Un grāmata – nav tā, ka mani aizrāva. Esmu pieradusi iesāktās lietas izdarīt līdz galam. Varbūt iedot sev brīvdienas un atļaut sev nelasīt? Tie izskatās pēc diviem šai vasarai piemērotiem plāna punktiem. Kā ir ar Taviem plāniem?
Aicinu šajā vasarā (un ne tikai vasarā):
  1. Velti laiku apcerēšanai. Pasapņo – kāda ir Tava ideālā atpūta? Kas Tev tai ir nepieciešams?
  2. Ievies veselīgos ieradumus. No rīta pamostoties ūdens glāze, vismaz 20min pastaiga. Kāds būs Tavs jauns veselīgais ieradums?
  3. Izzini, kā būt veselam emocionāli un fiziski. Iespējams, lai atbildētu uz 2.punkta jautājumu, ir nepieciešams uzzināt vēl nezināmo. 
  4. Izvērtē savas robežas. Ne tikai privātā dzīve un darbs, bet arī tieši pienākumi darbā un blakus pienākumi darbā (darbs vs darbs), laiks ģimenei un laiks sev (privātā dzīve vs privātā dzīve).
  5. Izbaudi procesu! Lai ko darītu, to var darīt ar baudu. Var iet nopeldēties tāpēc, ka visi iet, bet var iet nopeldēties, jo gribas sajust to sajūtu, kāda ir peldot. Var apēst saldējumu un tad domāt, vai tiešām tas saldējums bija jāēd, bet var apēst saldējumu un izbaudīt atvēsinošo, saldo garšu. Ko Tu šovasar baudīsi?
Novēlu, lai arī vasarā ikdiena paiet zem Olimpisko spēļu moto Citius, Altius, Fortius. Tikai vasarā Augstāk, Tālāk, Stiprāk ir par atpūtu, atjaunošanos, resursu uzkrāšanu, laiskošanos, sevis atbrīvošanu no pienākumu sajūtām, gulēšanu zālē un skatīšanos debesīs! Esam rotaļīgi, bezbēdnīgi un smejamies!

Blogs For Main Page