Bloga raksti

Subjektīvās realitātes transformācijas prakse

Atbildības trīs atslēgas

 

Lai uzsāktu transformācijas procesu, nepietiek tikai ar zināšanām vien.  To varētu salīdzināt ar autobraukšanu - izlasot satiksmes noteikumus un auto vadīšanas instrukcijas, Tu nekļūsi par labu autovadītāju. Tāpat nepietiek vien ar zināšanām par Atbildības Procesu. Lai sasniegtu kādus rezultātus, ir svarīgi ikdienā izmantot nākamos divus rīkus. "Atbildības trīs atslēgas" ir rīks, kas palīdz spert pirmos praktiskos soļus apzinātas atbildības praksē. 


Pirmā atslēga - nolūks (intention)

 

Bez patiesa nolūka uzņemties atbildību un pielietot Atbildības Procesu savā ikdienā, izaugsmes un transformācijas process nav iespējams. Nolūks dzīvot, izmantojot Atbildības Procesa zināšanas, ir nolūks izmantot savu potenciālu un iekšējos resursus, lai virzītos lielākas brīvības, izvēles un spēka virzienā. Tas ir nolūks katru reizi, kad kaut kas "noiet greizi", pielietot apzinātas atbildības praksi. Nolūks ir vērsts uz nākotni, tas fokusē Tavu uzmanību, lai nākotnes situācijās veicinātu Tevis izvēlēto uzvedību. 

 

Otrā atslēga - apzinātība (awareness)

 

Apzinātība ir spēja fokusēt savu uzmanību šeit un tagad. Tas nozīmē, ka brīžos, kad kaut kas "nav labi", Tu to pamani, un saskaņā ar iepriekš radīto nolūku, pielieto atbildības praksi. Tu pārbaudi savu reakciju saskaņā ar Atbildības Procesu: "vai es vainoju citus, vai es meklēju attaisnojumus, varbūt kaunos / jūtos vainīgs, vai izjūtu piespiedu pienākumu?" Kā es reaģēju, vai tas atbilst maniem mērķiem, vai es jūtos brīvs, vai es saskatu izvēles iespējas?

 

Trešā atslēga - konfrontācija (confront)

 

Ar konfrontāciju šajā gadījumā ir domāta sevis konfrontācija. "Sevis konfrontāciju" es vēl papildinātu ar spēju būt drosmīgam un patiesam. Drosmīgam, lai nenovērstos no apzinātības atklātās, sev netīkamās / neglaimojošās ainas (piemēram "man ir tendence vainot citus"). Patiesam, lai spētu pieņemt sevi tādu, kādu es sevi šobrīd ieraugu, lai tālāko rīcību veidotu adekvāti, atbilstoši patiesai sevis izpratnei, nevis balstītu ilūzijās un pašapmānā. Ar konfrontācijas palīdzību Tu spēsi iedziļināties iekšējā konfliktā un to atrisināt, sapratīsi, kas ir tas, ko Tu patiesībā vēlies, un kā Tev jārīkojas, lai to sasniegtu. Blogs