ICF Latvia publisks paziņojums

Atsaucoties uz žurnālistes Ingas Spriņģes ierakstu portālā "Twitter" un aicinājumu paust ICF Latvia kā vienīgās profesionālas koučinga asociācijas Latvijā viedokli par Lienes Uresinas ierakstu Instagram, mēs darām zināmu, ka minētā persona nav ICF Global un ICF Latvia biedrs un varam sniegt komentāru tikai par savas asociācijas darbību un biedriem.

ICF (International Coaching Federation) ir starptautiskā koučinga federācija, kas pasaulē pulcē vairāk kā 50 000 biedru un ir pārstāvēta 153 valstīs.

Esošiem un topošiem koučiem ICF Latvia piedāvā vispusīgu informāciju par iespējām apgūt akreditētas koučinga programmas un turpināt savu izaugsmi un attīstību profesionālā koučingā, uzturēt augstus profesionālos standartus, kā arī par ICF biedra un ICF Latvia drauga iespējām, pasākumiem, programmām un darba grupām.

Kopš 2013.gada 1.aprīļa par ICF biedriem var kļūt tikai tās personas, kuras beigušas vismaz 60 stundu garu specializēto koučinga programmu vai šobrīd mācās šādā programmā.

Vienlaikus sniedzam plašāku skaidrojumu sabiedrībai par ICF koučiem, kuriem ir izvirzīti augsti profesionālie standarti un stingras prasības:

  • katrs koučs parakstās par Ētikas kodeksa ievērošanu (atrodams šeit) un, pārkāpjot jebkuru tā daļu, var zaudēt ICF biedra statusu, ICF sertifikātu/akreditāciju, t.i. nevar turpināt savu profesionālo darbību,
  • apmācības tiek atzītas tikai starptautiski akreditētās koučinga izglītības programmās,
  • tiek noteikts katra kouča profesionalitātes līmenis, kārtojot starptautisku eksāmenu profesijā un iegūstot atbilstošu sertifikātu (atrodams šeit),
  • ir pastāvīga resertifikācija ik pēc 3 gadiem, lai sekotu līdzi kouča profesionālajai darbībai un tiktu nodrošināta prasmju pilnveide un aktuālo zināšanu esamība.

Viens no ICF Latvia mērķiem ir izveidot kouča profesiju standartu un šobrīd pie tā strādājam. Kouči kopš 2014. gada atrodami Profesiju klasifikatorā ar latviskotu nosaukumu: 2423 16 Izaugsmes veicinātājs.

Ja meklējat ICF kouču ārvalstīs, aicinām apmeklēt ICF Global lapu (atrodams šeit).

Ja meklējat ICF kouču Latvijā, aicinām apmeklēt ICF Latvia lapu (atrodams šeit).ICF Latvia valdes vārdā
Prezidente Inese Matvejeva - Gērena,
matvejeva.inese@gmail.com
+371 26444016